Peçulaj nga Moska: Populli rus nuk përfaqësohet nga Qeveria e saj

Studentja shqiptare në Moskë, Kleida Peçulaj në emisionin “Click” foli për situatën e krijuar në Rusi pas luftës në Ukrainë.
Peçulaj me theks të veçantë foli për protestat e organizuar në Rusi kundër luftës në Ukrainë.
Për perëndimin ishte një habi e madhe që populli rus doli në rrugë për të kërkuar ndalimin e sulmeve në Ukrainë dhe për të treguar se populli rus nuk përfaqësohet nga Qeveria e saj, është popull paqësor”, tha ndër tjera Peçulaj.

Lidhur me organizimin e protestave, Qeveria ruse ka thënë se njerëzit që janë kundër pushtimit në Ukrainë “nuk kanë të drejtë të organizojnë protesta” pa kërkuar më parë leje./21Media

Back to top button