Vetëm dje në Kosovë kanë ndodhur 39 aksidente trafiku. Një aksident me fatalitet ka ndodhur në fshatin Arllat, ku humbën jetën 2 persona, 20 aksidente të tjera me të lënduar dhe 18 vetëm me dëme materiale.

Në statistikat e përgjithshme të Policisë së Kosovës raportohet për arrestimin e 26 personave, në mbajtje janë dërguar 20, ndërsa3 persona siç njoftojnë nga Policia, janë dërguar në vuajte të dënimit, shkruan rtv21.tv.

Gjatë ditës së hënë, Policia e Kosovës ka shqiptuar 1 mijë e 379 tiketa trafiku./21Media