Përurohet parku “Idriz Rreci” në Skenderaj

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

“Ky projekt është vazhdimësi e angazhimit tonë në shtimin e zonave të reja të gjelbra”

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, së bashku me nënkryetarin Nuredin Lushtaku, sot kanë përuruar përfundimin e punimeve për ndërtimin e parkut “Idriz Rreci”, projekt ky i cili kap vlerën financiare rreth 75 mijë euro.

Me këtë rast, kryetari Jashari është shprehur i lumtur që ky park do të jetë në shërbim të fëmijëve të kësaj komune.

“Ky projekt është vazhdimësi e angazhimit tonë në shtimin e zonave të reja të gjelbra dhe krijimin e hapësirave rekreative për fëmijët”, tha kryetari Jashari.

Ai theksoi se parqe të tilla janë ndërtuar e do të ndërtohen edhe në lagje tjera të  qytetit dhe në hapësirat përreth shkollave fillore e të mesme në komunën e Skenderajt.