Presidenca: Kryetarët e dorëhequr, tradhtuan qytetarët e tyre

Presidenca: Kryetarët e dorëhequr, tradhtuan qytetarët e tyre

Lidhur me dorëheqjen e katër kryetarëve të komunave me shumicë serbe, reagoi edhe preisdenca e Kosvës. Shefi i stafit në Kabinetin e Presidencës, Blerim Vela, tha se kryetarët e komunave me shumicë serbe, që dhanë dorëheqje, i kanë tradhëtuar qytetarët e tyre.

Vela, thekson se strukturat ilegale të Serbisë në Kosovë, kurrë nuk kanë qenë e as nuk do të jenë përfaqësues legalë dhe legjitimë të serbëve.

”Vetëm zgjedhjet dhe ligjet sipas Kushtetutës së Republikës së Kosovës prodhojnë përfaqësim ligjor dhe legjitim”, shkroi Vela në Twitter.

Kryetarët e katër komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës kanë dhënë dorëheqje nga postet e tyre./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button