Presidentja Osmani u takua me kryeministren italiane Giorgia Meloni në Tiranë

Mbështetja dhe përkushtimi i vazhdueshëm i Italisë për avancimin e procesit të integrimit të Kosovës në BE ka rezultuar i çmueshëm, kështu tha presidentja e Kosovës Vjosa Osmani pas takimit që zhvilloi me kryeministren e Italisë Giorgia Meloni të mërkurën në Tiranë.

“Në Tiranë pata kënaqësinë të takoj kryeministren italiane Giorgia Meloni, ku diskutuam për marrëdhëniet tona të forta dypalëshe dhe gatishmërinë për të hapur kapituj të rinj bashkëpunimi”, ka shkruar ndër Osmani në Twitter.

Osmani në Shqipëri ku e ka përfaqësuar Kosovën në Samitin BE- Ballkani Perëndimor ./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button