Prishtinës do t’i shtohet një hotel i brendit “Courtyard by Marriott”!

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

NLB Banka financon 16.5 milionë euro, punësohen mbi 300 persona

Në Prishtinë së shpejti do të ndërtohet hoteli i parë i brendit “Courtyard by Marriott”, dhe Qendrës së Biznesit Marigona Tower Business Hub. Ky hotel do të ofrojë hapësira të shumta, vlera e të cilit do të jetë 26 milionë euro. Në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes së financimit mes NLB Bankes dhe Marigona Tower u tha se në këtë hotel do punësohen mbi 300 punëtorë.(Teksti- Kujtesa Bajrami – Fana, kamera: Fidan Bajrami/21Media