Protestuesit hedhin mjete zjarrvënëse në objektin e Qeverisë

Një numër i protestuesve të mbledhur në Prishtinë, hodhën mjete zjarrëvënëse në ndërtesën e qeverisë së Kosovës.

Protesta e organizuar nga Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminst përshkallëzoi pak kohë pas nisjes së saj në kundrshtim të vrajses së një gruaje 35 vjeçare shtatzënë në oborrin e Qendrës Klinike Universitare.

Vrasja dyshohet se u krye nga ish-bashkëshorti i saj I cili, thotë Policia e Kosovës, ndodhet në arrati./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button