Është arrestur një person nën dyshimin se kishte marrë pazarin ditor në një pompë të derivateve në Gjakovë dhe që nga data 28 prill, më saktë data e incidentit, nuk është lajmëruar më.

Policia e Kosovës ka kapur të dyshuarin më 4 maj.

Me urdhër të prokurorit, i dyshuari ëdhtë dërguar në mbajtje./21Media