Putini flet për shkarkimin e shefit të FBI-së

Putin: Shkarkimi i shefit të FBI nuk ndikon në marrëdhëniet me SHBA

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, deklaroi të mërkurën se vendimi i homologut të tij amerikan Donald Trump për shkarkimin e drejtorit të FBI-së, James Comey, nuk do të ndikojë në marrëdhëniet e SHBA-ve dhe Rusisë.

Putin ka theksuar se Rusia nuk ka pasur lidhje me shkarkimin e Comey, transmeton Reuters duke iu referuar CBS./21Media

Back to top button