Ronaldo prezantohet në klubin e ri, ka një përgjigje për kritikët

Cristiano Ronaldo është prezantuar në skuadrën saudite Al-Nassr dhe ka reaguar ndaj kritikëve për lëvizjen e tij fitimprurëse në një konferencë shtypi.
Superylli portugez i është kundërpërgjigjur kritikëve pasi u zbulua në skuadrën e Arabisë Saudite, Al-Nassr.
Ronaldo nënshkroi një marrëveshje fitimprurëse me klubin që do ta bëjë atë lojtarin më të paguar në historinë e sportit.
Vendimi i tij për t’u nisur drejt Saudisë pas largimit nga Man Utd është vënë në pikëpyetje, por Ronaldo u përgjigj me një mesazh të fortë për kritikuesit e tij.
“Shumë njerëz flasin dhe japin mendimet e tyre, por në të vërtetë nuk dinë asgjë për futbollin. Siç e dini futbollin tani, ndoshta 10-15 vitet e fundit është ndryshe, të gjitha skuadrat janë më të përgatitura, më të gatshme. Pra, për mua nuk është fundi i karrierës sime për të ardhur në [Arabinë Saudite], kjo është ajo që dua të ndryshoj. Kështu që unë me të vërtetë nuk shqetësohem për atë që thonë njerëzit”, tha ai.
Ronaldo gjithashtu këmbënguli në zbulimin e tij se kishte marrë shumë oferta të tjera nga klube anembanë botës përpara se të vendoste se Al-Nassr ishte vendi më i mirë për të për të vazhduar karrierën e tij./21Media

Back to top button