Shefi i EULEX-it e komandanti i KFOR-it vizitojnë veriun

Shefi i misionit të EULEX-it në Kosovë, Lars Gunnar Wigemark bashkë me komandantin e KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia sot vizituan lumin Ibër në Mitrovicë

Wigemark  në një postim në Twitter tha se pas shëtitjes pinë një kafe të këndshme në Mitrovicën e Veriut.

“EULEX-i dhe KFOR-i janë të sinkronizuar në rolet tona përkatëse të reaguesit të sigurisë në Kosovë”, ka shkruar Wigemark në Twitter./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button