Shi e bresherë në Kosovë

Në disa vende të Kosovës ka filluar shiu dhe breshëri. Paralajmërimin për këtë e ka bërë sot Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK).
Sipas IHMK-së temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-27 gradë Celsius.
Do të fryjë erë nga veriu dhe veriperëndimi e lehtë dhe lokalist e fortë.
Mot i tillë do mbajë deri në fundjavë./21Media

Back to top button