Si reagon Zana Avdiu kur ngacmohet nga meshkujt në rrugë?

1 min read

Zana Avdiu njihet si grua, e cila i lufton mendimet seksiste.

Sot ajo ishte e ftuar në ”1 Kafe prej Shpisë”, ku ka folur rreth këtyre çështjeve. Avdiu ka treguar se ka raste kur ngacmohet në rrugë, mirëpo gjatë gjithë kohës bëhet sikur nuk i dëgjon dhe ecë me dëgjuese në vesh.

Zana ka folur edhe për formësimin feminist, ku shumicën e meritave ia ka atribuar motës së saj të madhe.

Zana është gjithashtu shumë e kujdesur për të ruajtur fizikun e saj, prandaj një orë të fitnesit nuk ia falë askujt./21Media