Skuadra italiane kërkon huazimin e Eden Hazard

 

Roma është duke planifikuar që të kërkojë nga Real Madridi huazimin për një sezon të Eden Hazard, raporton “Calcio Mercato.”.

Klubi italian shpreson për një ribashkim të mesfushorit belg me ish-trajnerin e tij Jose Mourinho pasi ky i fundit do ta drejtojë Romën në sezonin 2021/22.

Edhe Chelsea është përmendur si destinacion potencial për Hazard pasi ata kanë kërkuar rikthim9in e tij, por “Los Blancos” dëshirojnë vetëm huazimin e lojtarit dhe Roma mbetet në një pozitë të fuqishme në këtë rast.

Back to top button