Southampton e dinë që nuk mund ta mbajnë mbrojtësin holandez më gjatë në skuadër

Southampton e dinë që nuk mund ta mbajnë mbrojtësin holandez më gjatë në skuadër

Virgil Van Dijk kërkohet nga një numër skuadrash, e sidomos nga Premier Liga. Southampton kanë gjatur mbrojtësin e Liverpoolit Mamadou Sakho si zëvendësim për mbrojtësin i cili pritet të largohet.

Sipas Daily Telegraph Van Dijk vlerësohet 50 milionë funte, dhe gjatëafatit veror të transferimeve pritet një numër ofertash nga klube elitare, me Chelsean në pozicionin më të favorshëm, shkruan rtv21.tv.

Sakho është caku kryesor për transferim nëse 25 vjeçari largohet. Francezi momentalisht ëshë i huazuar tek Crystal Palace./21Media