Spanja favorite për të kaluar në çerekfinale ndaj Marokut, formacionet e mundshme

Spanja e Luis Enriques llogoritet si skuadra favorite për të kaluar në çerekfinale të Kampionatit Botëror përballë kundërshtarit të sotëm, Marokut.

Për këtë ballafaqim që do të zhvillohet nga ora 20:00, në stadiumin “Education City”, të dy kombëtaret janë të kompletuara.

Pasi Maroku i dha fund 36 viteve zhgënjim në Kupën e Botës duke kaluar përfundimisht në një fazë eliminatore të Kupës së Botës, trajneri Ëalid Regragui i ka sfiduar lojtarët e tij që të “synojnë qiellin” dhe të ëndërrojnë ngritjen e trofeut të famshëm.

Falë një paraqitjeje të fortë në Grupin F që rezultoi në kryesimin e grupit nga Maroku, skuadra e Regraguit tani është e pamposhtur në katër ndeshjet e fundit të Kupës së Botës dhe mund të bëhet kombi i parë afrikan që nga Kameruni në vitin 1990 që kalon pesë ndeshje radhazi si të pamposhtur, në finalet e Kupës së Botës.

Këto janë formacionet e mundshme:

Maroku: (4-3-3) – Bono; Hakimi, Aguerd, Saiss, Mazraoui; Ounahi, Amrabat, Sabiri; Ziyech, En-Nesyri, Boufal

Spanja: (4-3-3) – Simon; Carvajal, Rodri, Laporte, Alba; Gavi, Busquets, Pedri; Torres, Morata, Olmo.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button