Spanjë – Kosovë, publikohen formacionet zyrtare

 

Spanja është kundërshtari i radhës i Kosovës në kualifikimet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Humbja nga Suedia ka lënë një shije të hidhur në skuadrën e drejtuar nga trajneri Bernard Challandes dhe sonte kërkohet një reagim edhe pse nuk do të jetë fare e lehtë përball një kombëtareje kaq të fuqishme.

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të dy skuadrave dhe duken si më poshtë:

Spanja: Simon, Alba, Martinez, Garcia, Lorente, Busquets, Koke, Pedri, Torres, Olmo, Morata.

Kosova: Ujkani, Aliti, Dresevic, Vojvoda, Hadergjonaj. Halimi, Kryeziu, Kololli, Celina, Rashica, Muriqi.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button