Superliga e Shqipërisë, këto janë ndeshjet e sotme

Superliga e Shqipërisë i rikthehet aksionit sot, ku dy ndeshje do të zhvillohen në kuadër të xhiros së 11 të sezonit aktual.
Dy ndeshjet e programit të sotëm do të zhvillohen me fillim nga ora 13:00, ku spikat ajo mes Erzenit dhe Kastriotit.
Momentalisht, Erzeni zë vendin e tretë në tabelë në kuotën e 16 pikëve, tre sosh më shumë se kundërshtari i sotëm, Kastrioti që renditet në vendin e gjashtë me 13 pikë të arkëtuara.
Po ashtu, krahas takimit mes Erzenit dhe Kastriotit, do të zhvillohet edhe një ndeshje tjetër interesante, ku skuadra e Teutës është mysafire e Bylisit.
Të dy skuadrat i ndajnë katër pikë në tabelë, ku Teuta zë vendin e fundit, respektivisht vendin e 10 me shtatë pikë të arkëtuara, krahas Bylisit që renditet i teti në tabelë me 11 pikë të tubuara.
Programin e ndeshjeve të sotme në Superligën e Shqipërisë e gjeni më poshtë.
13:00 Bylis – Teuta
13:00 Erzeni – Kastrioti.

Back to top button