Junior Firpo lëndohet gjatë seancës stërvitore

Junior Firpo lëndohet gjatë seancës stërvitore

Mbrojtësi, Junior Firpo është futbollisti i radhës i Barcelonës që ka pësuar lëndim.

Firpo do të mungoj në ndeshjen e sotme, të Barcelonës kundër Interit, që luhet në kuadër të Ligës së Kampionëve, nga ora 21:00. Klubi ka bërë të ditur që ai është lënduar të martën, gjatë seancës stërvitore.

Ky lëndim vjen në kohën më të keqe të mundshme për kampionët e Spanjës sepse edhe mbrojtësi tjetër i majtë është i lënduar dhe nuk do të jetë pjesë e skudrës.

Për shkak të këtyre lëndimeve pritet që mbrojtësi i djathtë, Nelson Semedo, të luaj në anën e majtë ndërsa Sergi Roberto të luaj në anën e djathtë./21Media