Visar Musliu transferohet te skuadra gjermane

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut, Visar Musliu karrierën e tij do ta vazhdojë në Gjermani, tek skuadra e Ingolshtad. Musliu te skuadra e Ligës së Dytë gjermane u transferohet nga skuadra hungareze e Mol Fehervar.
Me Mol Fehervara, Musliu kishte zhvilluar 77 ndeshje duke shënuar edhe 3 gola. G
Musliu në kampionatin vendor ishte pjesë edhe e Renovës ku në 33 ndeshje të zhvilluara arriti të shënojë 4 gola. Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut me shpresat e Maqedonisë së Veriut dhe përfaqësuesen A numëron 40 paraqitje./21Media 

Back to top button