Ish i dërguari amerikan për dialogun Kosovë- Serbi, Richard Grenell sot e ka quajtur kandidatin për kryeminsitër të Kosovës, Albin Kurti antiamerikan, si dhe i ka kërkuar presidentit amerikan që ta ndalojë atë.

E pas këtyre deklaratave ka ardhë reagimi  nga Vetëvendosje.  Ish këshilltarja e Kurtit, Fëllanza Podrimja ka shkruar në Twitter:  “Rregulla nr. 2: kur Richard Grenell flet keq për ju, ju jeni në rrugën e duhur”.

Grenell po ashtu përmes një postimi tjetër në po të njëjtin rrjet social ka kujtuar kur kohën Kurti hidhte gaz lotsjellës në Kuvend./21Media