Xhaferi: “Politizimi i grevës nuk zgjidhë mospajtimet!”

Kërkesat e grevistëve të arsimit janë legjitime por duhet kompromisi nga qeveria dhe sindikatat mendon, ish kryetari I Sindikatave të Arsimit Xhafer Xhaferi. Ai për RTV21 tha se duhet lenë anash inatet dhe ete gjendet zgjidhje pa politizim të grevës. Me profesor Xhaferin bisedoi kolegu, Bahtir Cakolli./21Media

 

 

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button