Përkundër se dje  ra numri i vdekjeve të shkaktuar nga Covid-19, me vetëm një të vdekur, sot prapë është shënuar rritje.

Siç njofton Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike,  gjatë 24 orëve kanë vdekur 9 persona.  Ndërsa 115 raste kanë rezultuar pozitiv nga 466 mostra të testuara.

Sipas rezultateve të IKSHPK-së gjatë 24 orëve të fundit nga Covid-19 janë shëruar 116 persona.

Numri total i rasteve pozitive është 13.215 raste nga 50.223 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 508 raste të vdekjes. Derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 9.355 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.352./21Media

 

116 TË SHËRUAR DHE 115 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Samstag, 29. August 2020