A kishte Merkel kërkesa specifike për dialogun me Serbinë, flet kryeministri Kurti

1 min read

Kryeministri Albin Kurti nga Tirana tha se në takimin me kancelaren Angela Merkel shpjeguan qëndrimin e tyre dhe se ajo u interesua për mbarëvajtjen e dialogut që zhvillohet në Bruksel.

Ai shtoi se ka një proces që po zhvillohet dhe se normal që ka mospajtime të thella./21Media