​Anglia në finale të Evropianit U21

Anglia është finalistja e parë e Kampionatit Evropian U-21, pasi ka mposhtur Izraelin me rezultat 3-0.

Protagonist i sfidës ishte Cole Palmer, mesfushor sulmues i lindur në vitin 2002 i Manchester Cityt, autor i një goli dhe dy asistimeve.

Gibbs-White kishte zhbllokuar ndeshjen me golin në pjesën e parë ndërsa dy golat tjerë erdhën nga dyshja Palmer dhe Archer.

Finalisti tjetër do të dal nga ballafaqimi ndërmjet Spanjës dhe Suedisë.

Back to top button