Arrestohet një celulë terroriste

Arrestohet pas një atentati në Londër

Policia britanike konfirmoi sot se ka kapur një celulë terroriste aktive pas dy operacioneve, ku është arrestuar një person i armatosur me thikë pranë Parlamentit të Westminster.

“Të paktën një muaj pas atentatit që shkaktoi disa të vdekur dhe dhjetëra të plagosur pranë ndërtesës, simbol i demokracisë britanike, arrestimet janë pothuajse të përditshme”, theksoi Neil Basu, koordinator kombëtar kundër terrorizmit në një konferencë shtypi.

Po ashtu sot në mbrëmje, në një operacion antiterrorist në veriperëndim të Londrës dhe në Kent, në juglindje, mundësoi arrestimin e katër personave.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button