Bllokohet autostrada për t’i marrë paratë që ranë nga një furgon i blinduar

1 min read

Një furgon i blinduar që derdhi para shkaktoi përleshje dhe arrestime nga policia në një autostradë amerikane të premten në mëngjes.

Videot në mediat sociale shfaqin njerëzit që përpiqeshin të marrin dollarët e shpërndarë nëpër rrugë, transmeton rtv21.tv.

Ngjarja ka ndodhur në autostradën ndërshtetërore 5 në qarkun San Diego të Kalifornisë.

Policia tha se ngazëllimi që pasoi pa shoferët të braktisnin automjetet e tyre dhe të bllokonin trafikun. U bënë arrestime, ndërsa të tjerëve që futën para në xhep u kërkuan t’i kthenin ato.

Një nga dyert e automjetit të blinduar u hap në rrugë, duke shkaktuar që çanta me para të binte në rrugë dhe të shpërndaheshin paratë./21Media