“Kuzhina jonë tradicionale për zemrën është katastrofë”, tha kardiologu Cuculi

Kardiologu Florim Cuculi, sonte në RTV21 deklaroi se kuzhina jonë tradicionale për zemrën është katastrofë.
Ai në emisionin veror “21 Gradë” u shpreh se mendon që është shumë e rëndësishme që të gjendet doza e duhur.
Kardiologu tha se karbohidratet janë problematike. “Edhe flia është plot me karbohidrate dhe yndyrna”, shtoi ai./21Media

Back to top button