Mot i nxehtë, temperaturat deri 35 gradë

1 min read

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës(IHMK) ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot i nxehtë me diell dhe vranësira.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-35 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s./21Media