Mustafa PO ratifikimit të demarkacionit

Kryeministri ka rikonfirmuar qëndrimin pro ratifikimit të demarkacionit dhe liberalizimit të vizave

Pas më shumë se tre orësh të mbledhjes së këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, kryetari i këtij subjekti, njëherësh, kryeministri, Isa Mustafa, rikonfirmuar qëndrimin pro ratifikimit të demarkacionit dhe liberalizimit të vizave, derisa, tha se pret që deputetët kundërshtues të demarkacionit brenda partisë së tij, ta respektojnë vendimin e LDK-së për këtë çështje, shkruan rtv21.tv

Por, Mustafa edhe njëherë nuk dha datë se kurë do të procedohet demarkacioni në Kuvend.

Sa i përket mundësisë për zgjedhje të parakohshme parlamentare, Mustafa ka thënë se nuk është diskutuar pasi janë afatet ligjore dhe kushtetuese./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button