Ndez debate në rrjet Mike Tyson, e trajtoi Hasbullën si fëmijë (VIDEO)

Mike Tyson ka ndezur debatin rreth trajtimit të Hasbulla Magomedov pasi ai e mori dhe e përqafoi sensacionin 20-vjeçar të mediave sociale si një foshnjë para se t’i fërkonte veshin në një video “të çmendur”.
TikTokeri Hasbulla – i cili ka mungesë të hormonit të rritjes – është një adhurues i luftimeve dhe është miqësuar me legjendën e UFC, Khabib Nurmagomedov,

“Mike i hekurt” e la Hasbullën të shkarkojë disa grushta mbi të, ndërsa ai tregonte rrahjen dhe thurjen e tij të markës.

Por më pas Tyson e kapi yllin e rrjeteve sociale, i hoqi kapelen dhe e kafshoi pak.
Klipi gazmor i bëri fansat në mosbesim teksa njëri reagoi: “Mike Tyson të marrë Hasbullën si dy vjeçare është çmenduri”.

Një tjetër tha: “Mike, ti e di se Hasbulla është 20 vjeç, apo jo?”
Njëri e pyeti: “Hasbulla është 20 vjeç pse e mban si foshnjë”.

Nuk është hera e parë që trajtimi i Hasbullës vihet në dyshim – me kampionin e UFC-së, Islam Makhachev, i kritikuar në fillim të këtij muaji për mbajtjen e yllit të mediave sociale “si një fëmijë”.

Hasbulla së fundmi nënshkroi me UFC-në në atë që besohet të jetë një rol ambasadori i markës.

Presidenti i UFC, Dana White konfirmoi marrëveshjen për Barstool Sports, por nuk komentoi mbi rolin e tij në promovim./21Media

Back to top button