​Në 15-vjetorin e Pavarësisë, bëhet ngritja solemne e flamurit

Para objektit të qeverisë është ngritur solemnisht flamuri i Republikës së Kosovës.
Aty kanë marrë pjesë presidentja e Kosovës Vjosa Osmani e ai i Shqipërisë, Bajram Begaj si dhe kryeministri Albin Kurti. Pastaj kryeparlamentari Glauk Konjufca dhe anëtarë të kabinetit qeveritar.
Të njëjtit kanë bërë nderime edhe pranë obeliskut për të pagjeturit.

Back to top button