Një viktimë dhe mbi 580 raste të reja me COVID-19

Në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, në 24 orët e fundit.
Janë konfirmuar 580 raste të reja me virusin nga 1 mijë e 233 testime të kryera. Ndërsa janë shëruar 635 qytetarë.
Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se numri i rasteve aktive me COVID-19 është 9 mijë e 240./21Media

Back to top button