Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka informuar se sot do të mbajë mot i vranët dhe i freskët.

Sipas parashikimeve, temperaturat do të shënojnë ulje, por nuk parashihet të ketë temperatura minus.

Instituti ka bërë të ditur se gjatë kësaj jave është paraparë të fryjë erë kryesisht nga jugu dhe verilindja me shpejtësi 1-7 m/s.

“Sasitë e reshjeve të fundit ishin nga 4 deri 70 l/m2 në rrafshin e Dukagjinit, derisa të njejtat në rrafshin e Kosovës kan variuar nga 5 deri 43 l/m2”, ka bërë të ditur IHMK.

Back to top button