Prekaz 1999, Besarta Jashari lexon vargjet e shkruara në luftë

 

 

 

Në Facebook sot është publikuar një video, ku shfaqet vajza e heroit Hamëz Jashari, Besarta, teksa lexon vargjet e shkruara në mes të luftës – për, siç thotë ajo, motivimin e ushtarëve në misionin e shenjtë.

Besarta e ka ndarë  me miqtë  e saj videon, dhe bëri të ditur se është nga përvjetori i parë i Epopesë së UÇK-së./21Media

Back to top button