Tetova pezullon aktivitetet deri më 28 nëntor, shkak tragjedia në Bullgari

Komuna e Tetovës ka njoftuar se për shkak të tragjedisë në Bullgari ka ndërprerë të gjitha aktivitetet deri më 28 nëntor.

“Së pari ndajmë dhembjen dhe u shprehim ngushëllimet tona të sinqerta familjarëve që humbën më të dashurit e tyre në aksidentin e komunikacionit të ndodhur sot në mëngjes në Bullgari, kurse të lënduarëve ju dëshirojmë shërim të shpejtë. Komuna e Tetovës njofton opinionin e gjërë se për shkak të situatës së rëndë që po mbretëron në Maqedoninë e Veriut, pezullon të gjitha aktivitetet e saja deri ditën e diel”, thuhet në njoftim.

Poashtu njoftohen të gjithë qytetarët e Tetovës se edhe aksioni mbarë qytetar për pastrimin e qytetit, i paralajmëruar për më datë 27 nëntor do të pezullohet për shkaqe të njëjta. Për datën kur do mbahet ky aksion do njoftoheni paraprakisht, transmeton TV21.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button