Vdiq aktori i “Goodfellas”

Paul Sorvino, një aktor mbresëlënës, rolet e të cilit varionin nga bosi i mafias në “Goodfellas” deri në një periudhë të hershme në dramën e gjatë të policëve “Law & Order”, ka vdekur në moshë 83-vjeçare.
Vdekjen e tij e ka bërë të ditur bashkëshortja Dee Dee, transmeton rtv21.tv.
“Zemrat tona janë thyer, nuk do të ketë kurrë një Paul Sorvino tjetër, ai ishte dashuria e jetës sime dhe një nga interpretuesit më të mëdhenj që ka zbukuruar ndonjëherë ekranin dhe skenën”, ka thënë ajo në një deklaratë
Përveç roleve të tij duke përfshirë mafiozin Paulie Cicero në “GoodFellas” dhe Fulgencio Capulet në “Romeo and Juliet” të Baz Luhrmann. Paul ishte gjithashtu një tenor i respektuar që përmbushi një ëndërr të jetës kur performoi për Operën e New Yorkut në vitin 2006./21Media

Back to top button