Vendet e BE-së bien dakord për sanksione të reja ndaj Rusisë

Ambasadorët e BE-së kanë rënë dakord këtë mëngjes për një raund të tetë sanksionesh kundër Rusisë. Detajet ende nuk janë bërë të ditura.

Diplomatët thonë se masat përfshijnë kontrollet e eksportit, ndalimet e importit, zgjerimin e kritereve të sanksioneve dhe përafrimin ligjor me kufirin e planifikuar të çmimit të naftës G7./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button