Në rrugët e Kosovës vetëm gjatë ditës së hënë kanë ndodhur 38 aksidente komunikacioni. Një me fatalitet, 19 me të lënduar dhe 18 të tjera vetëm më dëme materiale, shkruan rtv21.tv.

Polica e Kosovës sa i përket shkeljeve të rregullave në trafik ka shqiptuar gjithsej 1 mijë e 24 tiketa trafiku. Ndërsa, 632 gjoba janë shqiptuar për mos respektim të ligjit për COVID-19.

Ndërsa, për vepra të ndryshme penale policia vetëm dje ka arrestuar 13 persona, 9 prej tyre janë dërguar në mbajtje ndërsa, 4 në vuajtje të dënimit./21Media