Zhegrova pritet shumë shpejt të zyrtarizojë transferimin te kampioni i Francës

1 min read

 

Reprezentuesi i Kosovës dhe ylli i Baselit, Edon Zhegrova është gati të transferohet në Francë, te klubi francez i Ligue 1, Lille.

Siç raporton L’Equipe, Zhegrova ka udhëtuar për në Paris, ndërsa sot pritet të nënshkruaj kontratën e re pesë-vjeçare.

Zhegrova thuhet se do të zëvendësojë Jonathan Ikone.

Lille duhet të paguajë rreth 7 milionë euro, për transferimin e Zhegrovës./21Media