I shijonte ushqimet, pështynte në to dhe i mbyllte përsëri

Një grua nga Nashville është “kryqëzuar” pasi filmoi veten duke pështyrë në pakot me patatina dhe duke pirë nga shishet e ujit në një dyqan ushqimesh, ku pastaj i mbyllte dhe i vendoste përsëri në raft, në mënyrë që të tjerët t’i blinin.
Gruaja e cila është identifikuar si grimierja Libby Barnes, ish e dashura e muzikantit Hunter Hayes është bërë virale për videon e bëmave të saj, të cilën ajo e ka fshirë nga YouTube.
Por, përdoruesit e tmerruar të mediave sociale po e quajnë atë ‘të neveritshme’, duke këmbëngulur se ajo duhet të arrestohet dhe burgoset për kontaminimin e ushqimit.
Në klip, Libby mund të shihet duke hapur një qese me patate të skuqura në një dyqan ushqimesh Kroger, duke shijuar ushqimin dhe më pas duke pështyrë pak nga ushqimi në qese, transmeton rtv21.tv.
Më pas ajo u përpoq ta mbyllte atë duke përdorur një hekur portativ të sheshtë, përpara se ta fuste përsëri me çantat e tjera të pahapura.
Ajo shihet duke e përsëritur procesin edhe disa herë, përpara se të hapë një shishe me ujë, të pijë një gllënjkë prej saj dhe ta vendosë sërish në raft.
Ajo bëri të njëjtën gjë edhe me sode dhe karamele dhe në një moment në klipin nëntë minutësh, ajo përdori edhe letër higjienike për të fshirë gjuhën e saj.
Është e paqartë se kush është pas kamerës, por duket se Libby-t nuk e ka problem të filmohet në të – madje ajo i buzëqesh kamerës shumë herë gjatë gjithë kohës.

Në një moment, një burrë i afrohet Libit dhe e pyet nëse po vjedh.
‘Unë nuk po vjedh. Kam në plan t’i blej ato gjëra. Kujdesuni për biznesin tuaj”, u përgjigj ajo.
Sipas TooFab, Libby ka paguar për artikujt përpara se të largohej nga dyqani.
Pasi u përhap në internet, shumë njerëz ndanë mendimet e tyre rreth klipit ‘të neveritshëm’ dhe disa thanë se ajo duhet arrestuar.
Libby nuk i është përgjigjur reagimit publik, por ka fshirë llogarinë e saj në Instagram dhe ka hequr të gjithë përmbajtjen e saj nga YouTube.
Rezulton se kjo nuk është hera e parë që ndodh diçka e tillë. Në gusht 2019, një burrë nga Teksasi i quajtur D’Adrien Anderson, 24 vjeç, filmoi veten duke lëpirë pak akullore në një Walmart në Lufkin dhe më pas e vendosi përsëri në frigorifer. Pamjet e vëzhgimit treguan se ai u kthye më vonë për të blerë akulloren. Ai u dënua me 30 ditë burg dhe gjobë 1000 dollarë. Ai gjithashtu duhej të paguante 1,565 dollarë për kompaninë e akullores Blue Bell dhe të plotësonte 100 orë shërbim në komunitet./21Media

Back to top button