Sot i jepet lamtumira e fundit Civan Canovës, aktorit të njohur të “Fatmagyl”

Sot do t’i jepet lamtumira e fundit aktorit të njohur turk, Civan Canova i cili vdiq para tri ditësh në moshën 67 vjeçare. Ai vuante nga kanceri në mushkëri.
Siç raportojnë mediat turke, ceremonia mortore do të mbahet në orën 11.00 në Mecidiyeköy Büyük Sahne, përcjell portali rtv21.tv

Pas namazit të xhenazes që do të bëhet në Xhaminë Zincirlikuyu në mesditë, aktori i njohur do të varroset në Varrezat Zincirlikuyu.

Canova njihet për role të shumta në teatër dhe në kinematografinë turke. Te ne u njoh për rolin e Kadirit në serilin “Fatmagyl”, dhe atë të Rahmiut te “Fate të kryeqëzuara”./21Media

Back to top button