RELAX

Emisioni “RELAX” realizohet në një nga studiot e RTV21, transmetohet drejtpërdrejtë dhe është I pasur me biseda në studio por edhe rubrika me materiale interesante nga ngjarjet kulturore në vend dhe në botë. Mysafir në studio janë personalitete, nga radhët e akademikëve, intelektualëve, artistëve. Në pjesën argëtuese, ftohen këngëtarë ose grupe të ndryshme muzikore të gjitha zhanreve, të cilët veç bisedës edhe këndojnë në studio, të paktën dy këngë. Në pjesën interaktive realizohet loja përmes telefonata të shikuesve. Janë 24 katrorë të mbuluar, prapa tyre fshihen figura të ndryshme. Loja zhvillohet në mënyrë kompjuterike. Fiton shikuesi që gjen më shumë çifte-figurash dhe shpërblehet me dhuratë të bukur.

Emisioni Relax transmetohet nga shkurti i 2007. Radhitet në emisionet me shikueshmëri të lartë .

14 Comments

 1. une mundem mu taku me genta ismajli me pelqen shum shum e dua shum vallzimi i sejn me pelqen nese ban msn e gentes ju lutemm

 2. drita brahimi

  ju lutem shum qe ta ftoni meden ne RELAX SE UM PELQEN SHUM

 3. une kam deshir shum qe ne studio ta ftoni aktoren yllka gashi o ju lutem shum shum se me pelqen shum ju lutem perzemersisht

 4. nese ban me m dregu te genta ismajli ju lutem mu me pelqen vallzimi sejna trupi rrobat qe vishet me shingla shinla ju lutem ftoni edhe një her genten ne studio kengetaren e bukur

 5. ky esht nje emisjon shum i qelluar ju lutemi ftojeni enten ne emision perseri

 6. festi

  ide e mir magnum ne relax kyssssssssssssssssss

 7. ky emision asht shum i mir po nuk e di se si quhet nje rubrik qe asht mu taku me kengetar te dashur tonë. un kisha pasur deshir te madhe dhe do te me ralizohej nje enderr shum e madhe po ta takoja DAFINA ZEQIRI-n . e gjith familja e duam me gjith zemer dhe kishem pasur deshir ta takojm ju lutem na mundesoni ketë……<3
  perndryshe jeni tv ma e mir ne KS…

 8. Kallet Zemra

  ne emision ftone reperin shqiptar m.t.b sein immer kam qef me pa shumm
   rtv21 m.t.b sein immer se shpejti ne relax ju lutemm jeni shum t’mirrr

 9.  shum emisjon i mir osht    … po a bon ne nje emisjoon me Ftuu  kengetarin Ghetto ..
   Jeenii shuum te mir RTV 21

 10. Gjevi

  Ju lutem,pse nuk e ftoni Diven Shqiptare Adelina Ismajlin,pas keti projekti kaq te madh qe beri…

 11. luljeta braha

  prgorami relax me pelqen shume dhe eshte program per te shikuar, kam nje verejte
  me 11.12.2011 ne program ishte baletiste e prishtines vjollca, ku ne pyetjen e reporteres a ka shkolla e ulet e baletit ne kosove, ajo u pergjigj nuk ka. po me vjen shum shum keq qe zonjusha nuk paska informata te mira, në shkolla e muzikes “Lorenc Antoni” në Prizren eshte dega e ulet dhe e mesme te baletit dhe ate prej viti 1999, me profesort: Salajdin Kiqe, Hysen Podrimqaku dhe Dilaver Kryeziu, si dhe ne vitet e para Tasim Dajqi nga Tirana.

 12. lejla

  ju lutem ti keni ne studjo motrat mustafa me pelqejn sidomos pas sontazhit qe u shpallen kengetaret me te klikuara biles se rihana e shakira pershtypjet e tyre pas kti sontazhi me respekt lejla

 13. kastrioti

  e lexova ni koment  edhe un i pergezoj motrat mustafa per ket qmim mendoj me shum merit e lexova ne google dhe me erdhi shum mir ju uroj sepse gjith kosova esht e lumtur kur e sheh se ni kengetar si motrat mustafa arriten me i lan mrapa shum emra botror si shakira rihana e shum aktor urime urime edhe juve relax shum suksese ju percjell gjithmon 

 14. AJSHE ALİU

  JU UROJ PER PROGRAMİN ME QENSE PER HER TE PAR E SHİQOVA NE VALET E İNTERNETİT .TEPER E PELQEVA PROGRAMİN POR ME LA PERSHTYPJE TE VEQANTA AJO MRETNESHA  EHASİT ME PUNEN E TRADİTEN E SAJ .JENİ TE SHKELQYSHUM .NE NE GYRBET VAZHDOJM TJU SHİQOJM ME TUTJE.PERSHENDETJE,

Komentoni artikullin