Pristina
19°

E Shtunë - 24.06.2017

 • 7:00

  FLASH

 • 7:05

  “PËR DITE TE MBARË”

 • 8:00

  FLASH

 • 8:05

  “PER DITË TE MBARË”

 • 9:00

  FLASH

 • 9:05

  SMART SHOP

 • 9:20

  21 PETALE

 • 10:00

  FLASH

 • 10:05

  SMART SHOP

 • 10:20

  “MAJA THE BEE”

 • 10:40

  “MBRESË”

 • 11:00

  FLASH

 • 11:05

  “STANDARDI YNË”

 • 11:30

  “REPORTAZH”

 • 12:00

  FLASH

 • 12:05

  “TV SHOP”

 • 12:15

  MUZIKË

 • 12:35

  “SPAGHETTI FAMILY”

 • 12:55

  SMART SHOP

 • 13:00

  FLASH

 • 13:25

  “KARA SEVDA”

 • 14:00

  FLASH

 • 14:05

  “KARA SEVDA"

 • 14:50

  SMART SHOP

 • 15:00

  FLASH

 • 15:05

  “KAFENEJA JONË”

 • 16:00

  FLASH

 • 16:05

  SMART SHOP

 • 16:10

  “BON BON”

 • 17:45

  TV SHOP

 • 18:00

  VOA

 • 18:30

  21 LIVE NEWS

 • 19:30

  “35mm”

 • 20:00

  “SHTËPITË E BUKURA TË KOSOVËS"

 • 20:30

  “FOL SHQIP”

 • 22:00

  “21 MINUTA”

 • 22:40

  “ODEON”

 • 00:40

  “FILM ARTISTIK”

 • 2:00

  FLASH

 • 2:05

  “FILM ARTISTIK”

 • 4:00

  “BON BON”

 • 5:30

  MUZIKË ARGËTUESE

 • 6:00

  VOA

 • 6:30

  MUZIKË POPULLORE

Web TV

Më shumë

Almeda tejet elegante në fotografinë e fundit

7 orë më herët
më shumë
më shumë

Më të lexuarat

1 Maji, Dita Ndërkombëtare e Punës

Maj 1, 2017

Ky manifestim lindi nga lufta e punëtorëve për të kërkuar dhe siguruar të drejtat, liritë dhe kushtet e punës e të jetesës Kjo ditë, ju referohet protestave të punëtorëve, për orar të punës 8 orë, […]

më shumë

Lirohet Ramush Haradinaj

Prill 27, 2017

​Gjykata në Colmar  ka vendosur që ta lirojë ish-kryeministrin Ramush Haradinaj Gjykata në Colmar të Francës ka refuzuar kërkesën e Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradinjat kështu ai është liruar. Mbi të rëndonin akuzat e autoriteteve […]

më shumë

Takimet e dy qeverive – sa për sy e faqe!

Prill 23, 2017

28 marrëveshjet e arritura Kosovë-Shqipëri, po thuajse, nuk zbatohen fare!? Rreth 30 marrëveshjet e arritura në takimet e dy qeverive Kosovë-Shqipëri vlersohet se po zbatohen shumë pak për të mos thën aspak. Edhe prfaqësues të […]

më shumë

Ligji për formimin e ushtrisë mbetet në sirtar!

Prill 22, 2017

Kryesia dhe Komisioni për FSK-në nuk koordinohen Kundërthëniet rreth mënyrës ligjore për transformimin e FSK-së kanë bërë Ligji për ushtrinë të mbetet në sirtarët e Kuvendit. Kjo doc të zgjasë aq kohë sa për këtë […]

më shumë

Thaçi: “Kosova po ndërton marrëdhënie speciale me SHBA -të”  

Prill 21, 2017

Energjetika dhe minierat sektorë të rëndësishme për investitorët e huaj Republika e Kosovës po ndërton marrëdhënie speciale me SHBA-të jo vetëm politike,  diplomatike dhe ushtarake,  por edhe ekonomike. Kështu i ka thënë korrespondentit tonë në […]

më shumë

Lumezi: Vjet janë ngritur 26 aktakuza për korrupsion

Prill 20, 2017

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi ka paraqitur raportin vjetor për vitin 2016, sipas së cilit gjatë vitit të kaluar janë trajtuar 35 raste të korrupsionit dhe krimit të organizuar të nivelit të lartë dhe për […]

më shumë

Intelektualët e Kosovës me peticion për Haradinajn

Prill 20, 2017

Gruda: “Ndalja e Haradinajt në Francë tallje me të drejtën ndërkombëtare” 603 intelektual të Kosovës kanë nënshkuar peticion përmes të cilit kërkojë lirimin e plotë të ish-kryeministrit të Kosovës, RamushHaradinaj. Intelektualët ndalimin e Haradinajt në […]

më shumë

Majlinda Kelmendi në gjysmëfinale të kampionatit evropian

Prill 20, 2017

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatit Europian që po mbahet në Poloni Majlinda Kelmendi e ka nisur me fitore Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Majlinda, e cila është […]

më shumë

Prezantohet peticioni për lirimin e Haradinajt

Prill 20, 2017

600 intelektualë të Kosovës kanë nënshkruar peticion për lirimin e Ramush Haradinajt Sot do të bëhet prezantimi i peticionit të nënshkruar nga 600 intelektualë të Kosovës, të cilët kërkojnë lirimin e menjëhershëm të ish kryeministrit […]

më shumë

Mustafa: “Përgjegjësit për humbjet milionëshe të përgjigjen penalisht”

Prill 19, 2017

Kurti kritikon qeverinë se është në shërbim të “tajkunëve” Humbja e dhjetëra milionë eurove nga gjykatat e arbitrazhit, bëri që deputetë të kërkojnë sqarim nga kryeministri Isa Mustafa.  Ai tha se përgjegjësia duhet të kërkohet […]

më shumë

Mustafa: Marrëveshjet me Serbinë mbështeten në Kushtetutë

Prill 19, 2017

4 vjet pas Marrëveshjes së Prillit midis Kosovës dhe Serbisë Marrëveshjet e Brukselit si rezultat i Dialogut Kosovë – Serbi nga kryeministri Isa Mustafa u quajtën pozitive, pasi sipas tij u realizuan mbi bazën e […]

më shumë

Më në fund miratohet ligji për ekzekutimin e sanksioneve penale

Prill 18, 2017

Ligji kontribuon në luftimin e korrupsionit Pas disa dështimeve, siç u patë thënë në mungesë kuorumi, Kuvendi miratoi ligjin për ekzekutimin e sanksione penale, për mosmiratimin e të cilit, u patë quar pluhur nga ndërkombëtarët […]

më shumë

“Nuk ka më alarm për sulme në Kosovë”

Prill 18, 2017

Drejtori i AKI-së raportoi para Komisionit për Mbikëqyrjen e AKI-së Presidenti, kryeministri dhe liderët opozitarë në Kosovë kanë qenë të kërcënuar nga individë dhe organizata të dyshuara për veprimtari kriminale, të cilat tashmë janë nën […]

më shumë

Edi Rama: Bashkimi me Kosovën është i mundshëm

Prill 18, 2017

Një “bashkim i vogël”me Kosovën do të ishte i mundshëm nëse Brukseli i kthen shpinën këtij regjioni, ka thënë kryeministri shqiptar Edi Rama Kryeministri i Shqipërisë ka deklaruar në një intervistë me Politico-n se një […]

më shumë

Kosova gati për blerjen e helikopterëve

Prill 18, 2017

U vendos që të adresohen çështjet procedurale Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka caktuar një ekip ndërministror i cili ka punuar në identifikimin e nevojave shtetërore dhe krijimin e kushteve për blerjen e helikopterëve, për t’ju […]

më shumë

Sot shënohet përvjetori i Shkëlzen Haradinajt

Prill 16, 2017

18 vjet nga rënia e gjeneralit Sot shënohet 18-vjetori i rënies së luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjeneral Shkëlzen Haradinaj, i cili ishte komandant për Operacione Luftarake i Zonës Operative të Dukagjinit dhe tre […]

më shumë

Vazhdon shënimi i Festës së Pashkëve

Prill 16, 2017

Sot vazhdon shënimi festës së Pashkëve nga besimtarët e krishterë Gjatë tërë ditës në Kosovë do të ketë mesha kushtuar Pashkëve, ndërsa në mbrëmje do të ketë pritje solemne në Rezidencën e Ipeshkvisë, pranë Katedrales […]

më shumë

Nuk ka rrezik nga sulmet terroriste

Prill 15, 2017

 Elezi: Nuk ka vend për shqetësim, nuk jemi cak i ISIS Pas  kumtimit nga Këshilli i Sigurisë i Kosovës se janë zbuluar veprime të disa individëve dhe grupeve të tyre, të lidhura me grupe dhe […]

më shumë

U përkujtua Epopeja e Zhegocit

Prill 15, 2017

Në fshatin Zhegoc të komunës së Gjilanit është shënuar 18 vjetori i Epopesë së këtij fshati. Për ta kujtuar veprën  dëshmorëve në manifestimin qëndror që u mbajt në Zhegoc morën pjesë familjarë të dëshmorëve, qytetar […]

më shumë

Përfundon drama në Camp Nou

Prill 15, 2017

Ndeshja në ligë mes Barcelonës dhe Real Sociedad-it na solli 5 gola Messi në pjesën e parë arriti të shenojë 2 gola. I pari erdhi në minutën e 17të nga asistimi i sulmuesit uruguaian Luis […]

më shumë

13 030 persona janë riatdhesuar në vitin 2016

Prill 15, 2017

Mbi 13 mijë persona janë riatdhesuar në vitin 2016 bënë të ditur Ministria e Punëve të Brendshme Kjo e fundit bënë të ditur se, në krahasim me një vit më parë sa shkonte numri në […]

më shumë

Thaçi uron besimtarët e krishterë

Prill 15, 2017

”Kjo festë dhe këto ditë të shpresës, dashurisë dhe mirëkuptimit, uroj t’ju gjejnë mes njerëzve tuaj të dashur, familjeve tuaja“ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, me rastin e Festës së Pashkëve, i ka uruar besimtarët […]

më shumë

Delawie porosi për deputetët e Kosovës

Prill 14, 2017

Ambasadori ka theksuar nevojën për miratimin e dy ligjeve që luftojnë korrupsionin Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Greg Delawie nëpërmjet një video ka porositur deputetët e Kuvendit të Kosovës që të miratojnë ligjet […]

më shumë

Veseli: Opozita nuk mundet të na rrëzojë

Prill 14, 2017

Veseli thotë se presin procedim të disa çështjeve të rëndësishme Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se pret që të kenë vendimmarrje në Kuvend dhe Qeveri, përndryshe  sipas tij humb kuptimi i vazhdimit koalicionit. […]

më shumë

Ambasada amerikane shtetasve të saj në Kosovë: Bëni kujdes!

Prill 13, 2017

Ambasada e SHBA-së në Prishtinë këshillon qytetarët amerikanë të kenë kujdes të veçantë gjatë pushimeve të ardhshme fetare dhe në festivale apo ngjarje të mëdha. “Terroristët në rajon më parë kanë pasur caqe objektet e […]

më shumë

John McCain me porosi të qarta për ushtrinë dhe demarkacionin

Prill 13, 2017

Lavdëron Kosovën në luftën ndaj terrorizmit Senatori republikan, John McCain, para deputetëve të Kuvendit të Kosovës lavdëroi angazhimin e Kosovën në luftë kundër terrorizmit dhe premtoi ndihmë në formimin e ushtrisë, për të cilën tha […]

më shumë

Shtetet e Bashkuara bombardojnë Afganistanin

Prill 13, 2017

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë hedhur bombën më të madhe jo-nukleare në Afganistanin lindor Ushtria e Shteteve të Bashkuara para pak minutash ka bombarduar pjesën lindore të Afganistanit, vetëm disa ditë pasi një ushtar […]

më shumë

Gabriel: Kosova duhet ta ketë ushtrinë

Prill 13, 2017

Mustafa:”Ushtria duhet të formohet me mbështetjen ndërkombëtare” Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel tha se Kosova duhet ta ketë ushtrinë por me gjithëpërfshirje  të deputetëve të Kuvendit. Sa i përket demarkacionit me […]

më shumë

McCain: Ushtria e Kosovës të bëhet me ndryshime kushtetuese

Prill 13, 2017

McCain tha se Kosova duhet t’i tregojë botës se pajtimi është i mundshëm dhe nëse e bëjnë këtë shteti i Kosovës asnjëherë nuk do të jetë i vetmuar Senatori amerikan John McCain dha porosi të […]

më shumë

Veseli: Kauza e Kosovës ishte e drejt

Prill 13, 2017

Veseli tha se kauza e Kosovës ishte e drejt dhe e domosdoshme dhe mbështetja e SHBA-së kurrë nuk do të harrohet Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në seancën solemne për senatorin amerikan, John […]

më shumë

“Me ratifikimin e demarkacionit hidhet poshtë edhe shkenca”

Prill 13, 2017

Ymeri tha se brenga kryesore e qytetarëve është papunësia, ndërsa brenga kryesore e Qeverisë për popullin është liberalizimi i vizave Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri thotë se po bëhen 1 vit e 8 muaj që […]

më shumë

Ronaldo i siguroi fitore Realit

Prill 12, 2017

Përfundon ndeshja Real Madird- Bayern Munich me rezultat 2:1 Në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve, Real Madriti shënoi fitore ndaj Bayern Munich. Kjo falë dy golave të shënuara nga Cristiano Ronaldo në […]

më shumë

Grabovci: PDK e gatshme për zgjedhje të parakohshme

Prill 12, 2017

Avdullahu: Qeveria nuk i frikohet asnjë lloj nisme të opozitës Qeveria e Kosovës e quan të panevojshme iniciativën e Nismës për Kosovën për shkarkimin e Qeverisë. Zyrtarët qeveritarë thonë se koalicioni PDK-LDK është duke funksionuar […]

më shumë

Kush përfiton nga platforma BUJKU?

Prill 12, 2017

Fermerët do të kenë mundësi t’i plasojnë produktet e tyre bujqësore Platforma BUJKU është krijuar me qëllim që t’i mundësojë të gjithë komunitetit të fermerëve dhe prodhuesve që t’i promovojnë produktet e tyre. Kjo është një […]

më shumë

Shaqir Cërvadiku tregon momentin me të rëndë në karrierë

Prill 12, 2017

Në një intervistë për rtv21.tv këngëtari i muzikës popullore, Shaqir Cërvadiku ka shpalosur detaje nga karriera e tij si dhe ka folur për projekte të reja I këndoi atdheut, heronjëve, luftës, lirsë e dashurisë dhe […]

më shumë

Arrestohen 4 të dyshuar për trafikim me njerëz

Prill 12, 2017

4 persona kanë përfunduar në pranga gjatë një aksioni të Drejtorisë për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore në Mitrovicë Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore, NJHTQNJ në Mitrovicë, të mërkurën ka arrestuar katër […]

më shumë

”Misioni i UNMIK-ut përmbyllet vetëm nga OKB-ja”

Prill 12, 2017

Shefi i UNMIKU-t në Kosovë, Zahir Tanin tha se misioni i UNMIKU-t mund të përmbyllet vetëm nga OKB-ja dhe jo kërkesa të tjera Pas një takimi me shumë se dy orësh të shefit të UNMIKU-t […]

më shumë

Për tre muaj në QKUK, rreth 800 operacione të syrit

Prill 12, 2017

Për tre muaj në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës , 11895 pacientë kontrolluan sytë, ndërsa 792 prej tyre kryen operacion Klinika e Oftalmologjisë (Syve),  në tremujorin e parë të këtij viti ka pasur trend të […]

më shumë

McCain në Kosovë

Prill 12, 2017

Senatori amerikan, John McCain nesër do të vijë në Kosovë Senatori amerikan, njëherësh ish- kandidati për presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain do të vizitojë të enjten Kosovën. Në kuadër të kësaj vizite, […]

më shumë

OSBE fillon “Qeverisja ka rëndësi”

Prill 12, 2017

OSBE sot do të fillojë serinë e ligjëratave “Qeverisja ka rëndësi” Misioni i OSBE-së në Kosovë, sot do të mbajë ligjëratën e parë nga një seri ligjëratash për qeverisjen e mirë dhe qytetarinë aktive. Ligjërata […]

më shumë

“Gazetarët nuk po ndihen të sigurt”

Prill 11, 2017

Hysenaj tha se Policia, Prokuroria dhe Gjykatat kanë treguar pak efikasitet në luftimin e kërcënimeve ndaj gazetarëve Sonte në emisionin debatues “CLICK” në RTV 21, temë diskutimi ishte “A jemi ne armiqtë”, me këtë rast […]

më shumë

Eksplodon autobusi i Dortmundit, Bartra në spital

Prill 11, 2017

Gjatë rrugës për në ndeshjen e tyre kundër Monacos në kuadër të Ligës së Kampionëve ka ndodhur një ngjarje e tmerrshme Një bombë ka shpërthyer në autobusin e klubit gjerman Borussia Dortmund. Shpërthimi ka ndodhur […]

më shumë

Tahiri: BE-ja nuk duhet qortuar Daut Haradinajn por Serbinë

Prill 11, 2017

Republika e Kosovës ka dëshmuar të jetë faktor i besueshëm për ndërtimin e paqes dhe stabilitetit në rajon përmes fqinjësisë së mirë Kështu tha ministrja për Dialog Edita Tahiri, sot pas raportimit me dyer të […]

më shumë

Bajrami-Veselit: Çdo ditë e qeverisjes, mbytje e shpresës

Prill 11, 2017

Bajrami e kritikoi Veselin edhe për keqpërdorim të mjeteve të Kuvendit Shefja e grupit parlamentar të Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami sot gjatë seancës plenare duke iu referuar Kadri Veselit, ka thënë se jo vetëm […]

më shumë

Mustafa-deputetëve: Ju vendosni për pagat e juaja

Prill 11, 2017

Mustafa u ka thënë deputetëve të Kosovës se Qeveria nuk vendos për pagat e tyre Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa duke iu përgjigjur deputetit Faton Topallit, i cili tha se ka diferencë të madhe mes […]

më shumë

Haradinaj: Spastrim etnik po donë Beogradi dhe jo ne

Prill 11, 2017

Haradinaj ka thënë se deklarata e tij është kapur për bishti Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj ka mohuar se ka thënë që do të ketë spastrim etnik, por se Beogradi duhet […]

më shumë

Fillon “Java e Bibliotekës”

Prill 11, 2017

Nga sot deri më 15 prill do të shënohet “Java e Bibliotekës” Biblioteka Kombëtare e Kosovës “Pjetër Bogdani” mban sot edicionin e 15-të të aktivitetit kulturor “Java e Bibliotekës” Me rastin e shënimit të kësaj […]

më shumë

Mbahet seanca e Kuvendit

Prill 11, 2017

Sot vazhdon seanca plenare Sot vazhdon seanca e plenare e Kuvendit të Kosovës, në të cilën do të shqyrtohen pikët e mbetura nga seanca e 30 marsit dhe pastaj vazhdon seanca e cila ishte caktuar […]

më shumë

18 vjet nga rënia e heroit Agim Ramadani

Prill 11, 2017

Ishte njëri ndër hartuesit e planit për thyerjen e kufirit Shqipëri-Kosovë Sot bëhen 18 vjet nga rënia e luftëtarit dhe heroit Agim Ramadani, i cili gjatë luftës u dëshmua si strateg i lartë dhe udhëheqës […]

më shumë

Mustafa: Vrasjet do të përmenden derisa të zbardhen

Prill 10, 2017

Mustafa ka thënë se vrasjet në vend duhet të zbulohet sepse drejtësia na takon të gjithëve Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se LDK-ja është akuzuar edhe më herët se duke i kujtuar me […]

më shumë

Thaçi: Deklaratat kërcënuese nxisin urrejtje

Prill 10, 2017

Thaçi ka thënë se duhet larguar nga deklaratat kërcënuese ndaj etnive tjera Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka komentuar deklaratën e deputetit të Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj, të cilën e ka quajtur si […]

më shumë

Flet ish-luftëtari i ISIS-it

Prill 10, 2017

Ai i ka sugjeruar të tjerë të heqin dorë nga praktikat fetare luftënxitëse Një kosovarë i kthyer nga lufta në Siri, rrëfen për RTV21 se si ra pre e rrymave ekstremiste të cilat e orientuan […]

më shumë

Kostoja e mirëmbajtjes së llogarive bankare

Prill 10, 2017

Qytetarët ankohen për çmime të larta Kosotot e lartat të bankave në Kosovë po vazhdojnë t’i shqetësojnë qytetarët. Një problem tjetër për të cilin ata ankohen është mirëmbajtja e llogarive bankare. Thonë se çmimet që […]

më shumë

“Nëse nuk bindet Lista Serbe, presidenti e rikthen ligjin për ushtrinë”

Prill 10, 2017

“Lista Serbe deri më tani pa kërkesa për përkrahje të ushtrisë” Ish-komandanti i FSK-së, Kadri Kastrati thotë se nëse SHBA-të dhe NATO nuk arrijnë ta bindin Listen Serbe për një periudhë të shkurtër kohore që […]

më shumë

Procesi i privatizimit të Postës dhe Telekomit të Kosovës

Prill 10, 2017

Deputetët vlerësojnë se qeveria nuk po tregohet serioze me kompanitë Qeveria e Kosovës mund të përballet edhe me një vendim tjetër të gjykatës ndërkombëtare të Arbitrazhit. Në vitin 2010 Qeveria e kishte filluar procesin e […]

më shumë

Mendime për dhe kundër që sot të jetë ditë pushimi

Prill 10, 2017

Të gjitha institucionet publike të Kosovës sot e kanë ditë pushimi Kjo pasi që dje ka qenë 9 prilli, data kur është miratuar Kushtetuta e Kosovës. Në bazë të ligjit për festa zyrtare, kur festa […]

më shumë

“Ekstremizmi i dhunshëm, sfidë që po vazhdon”

Prill 10, 2017

U prezantua raporti “Faktorët Ndikues në Radikalizimin dhe Ekstremizmin e Dhunshëm” “Ekstremizmi i dhunshëm dhe radikalizmi fetar është sfidë që po vazhdon”, kështu u tha në Qendrën Kërkimore për Politika të Sigurisë gjatë prezantimit të raportit […]

më shumë

Mustafa: Beteja e Kosharës, aleati tokësor i NATO-s

Prill 9, 2017

Me rastin e 18 vjetorit të Betejes së Koshares Sot, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se heqja me luftë e kufirit mes Kosovës dhe Shqipërisë shënon një prej datave më të rëndësishme të Kosovës. […]

më shumë

“Institucionet e Kosovës do të jenë gardian i vlerave”

Prill 9, 2017

Presidenti tha se Beteja e Koshares, kapitull i rëndësishëm i fitoreve të UÇK-së Me rastin e tubimit përkujtimor të betejes së Koshares e cili u organizua në kuadër të manifestimit “Ditët e Shqipes”, mori pjesë […]

më shumë

Pako e re fiskale varfëron shportën e konsumatorit

Prill 9, 2017

Për qeveritarët pako e dytë fiskale pozitive, ndërsa për qytetarët e kundërta Që nga hyrja në fuqi e ndryshimeve fiskale, Tatimin mbi Vlerën e Shtuar (TVSH), çmimet e konsumit kanë shënuar rritje, duke e varfëruar […]

më shumë

Dy të plagosur në Prishtinë

Prill 9, 2017

Rasti ka ndodh sot në mëngjes Dy persona janë plagosur pas të shtënave me armë që kanë ndodhur në rrugën “Fehmi Agani” në Prishtinë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha ka thënë se të […]

më shumë

Thaçi: Thyerja e kufirit Kosovë-Shqipëri, kapitull i ri

Prill 9, 2017

18 vjet nga Beteja e Koshares Me rastin e 18 vjetorit të Betejes së Kosharës presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se Ushtria Çlirimtare e Kosovës e dëshmoi se ishte e përgatitur për të ndërmarrë […]

më shumë

Deputetët me pagën më të lartë në rajon

Prill 9, 2017

Rritja e pagave të deputetëve të Kosovës konsiderohet padrejtësi Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë pagën më të lartë në rajon. Deri në 2 mijë euro arrin paga e tyre mujore. Paga bazë e deputetëve […]

më shumë

Kaçaniku përkujton të rënët

Prill 9, 2017

18 vjet nga vrasjet në Lagjen e re dhe Rakoc Sot do të mbahet manifestimi përkujtimor për 18 vjetorin e rënies së dëshmorëve dhe martirëve në Lagjen e Re dhe Rakoc në Kaçanik. Ky manifestim […]

më shumë

Mbahet manifestimi tradicional “Ditët e Shqipes”

Prill 9, 2017

18 vjet nga Beteja e Koshares Sot në Koshare mbahet tubimi përkujtimor, në kuadër të manifestimit tradicional “Ditët e Shqipes”, për nder të betejës së Koshares. Beteja e Kosharës, është njëra nga betejat më të […]

më shumë

Haradinaj: Ushtria shpejt do të formohet

Prill 8, 2017

Ramush Haradinaj, thotë se çështjet e sigurisë asnjërë nuk vonohen Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj gjatë një interviste për RTV21, ka thënë se ushtria së shpejti do të formohet pasi që këto çështje sipas tij […]

më shumë

Kushtetuta duhet të ndryshohet

Prill 8, 2017

Baraliu thotë se Kushtetuta është një lloj i librit të shenjtë Në shënimin e nëntë vjetorit të themelimit të Kushtetutës së Kosovës, njohës të çështjeve kushtetuese thonë se Kushtetuta duhet të pësojë ndryshime, pasi që […]

më shumë

Policia nis hetimet për lindjen në korridor

Prill 8, 2017

Policia thotë se hetimi ka nisur pasi bashkëshorti i saj është ankuar  Policia e Kosovës edhe zyrtarisht ka njoftuar se ka nisur hetimet për rastin që ndodhi në Klinikën Obstetrike Gjinekologjike, ku Vahide Tasholli nga […]

më shumë

Thaçi: Xhudistet e Kosovës të pandalshme

Prill 8, 2017

Xhudoja si simbol i suksesit ndërkombëtar Edhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka përgëzuar xhudistet e arta Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën. “Xhudistet e Kosovës të pandalshme edhe në Antalya Grand Prix. I përgëzoj Distria […]

më shumë

Mustafa: Organizatat më kredibile lavdërojnë Kosovën

Prill 8, 2017

“Kujt po i pengon progresi i jashtëzakonshëm i Kosovës” Janë tre organizata më kredibile ndërkombëtare që e lavdërojnë Kosovën dhe qeverisjen e saj: Freedom House (SHBA), Banka Botërore dhe Tubimi më i madh botëror i […]

më shumë

Rusia i kundërpërgjigjet SHBA-së

Prill 8, 2017

Rusia dërgon anije luftarake në Mesdheun lindor Rusia ka intensifikuar përgjigjen e saj ndaj sulmit ajror të SHBA-ve, mbi Siri, duke dërguar një anije luftarake në Mesdheun lindor, për t’u përballur me flotën e Marinës […]

më shumë

MI financon dy projekte

Prill 8, 2017

Inspektohen dhe përurohen rrugë nga MI Sot, në orën 11:00, ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku së bashku me kryetarin e Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti do të inspektojnë punimet në aslfaltimin e rrugës Gadime e Epërme […]

më shumë

Thaçi: Për ushtrinë – nuk po ngutemi

Prill 7, 2017

Ambasadorët: Formimi i Ushtrisë të bëhet me ndryshime kushtetuese.- Stojanoviq: Duhet të zgjidhen problemet tjera para transformimit të FSK-së Në konferencën “Forca e Sigurisë së Kosovës-Perspektiva e së Ardhmes” , presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, bëri […]

më shumë

Ramush Haradinaj i bindur

Prill 7, 2017

I pari i AAK-së thotë se gjithçka është shterrur dhe më 27 do të jetë vetëm vendimi Ish kryeministri i Kosovës dhe njëherësh kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj tha se beson që procedurat dhe çdo […]

më shumë

Krerët e shtetit flasin për Kushtetutën

Prill 7, 2017

Shënohet 9 vjetori i Kushtetutës së Kosovës Në ditën e Kushtetutës, presidenti i vendit, Hashim Thaçi tha se kjo datë është historike. Shprehu përkushtimin e tij për krijimin e një shteti me të drejta të […]

më shumë

Sulm me kamion në Stokholm

Prill 7, 2017

Tre persona janë vrarë Një shofer kamioni përplasi një turmë të këmbësorëve në Stokholm të premten, duke vrarë të paktën tre persona, thanë autoritetet suedeze. Incidenti ndodhi në Drottninggatan rruga Mbretëresha, një nga rrugët kryesore […]

më shumë

Mustafa: Do të vazhdojmë me rritje ekonomike

Prill 7, 2017

Mustafa ka thënë se do të punohet për rritjen e normës së zhvillimit në 5 për qind ​Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka përgëzuar kabinetin qeveritar për suksesin e rritjes ekonomike të cilin e ka […]

më shumë

Rusia dënon sulmet e SHBA-ve në Siri

Prill 7, 2017

Kremlini ka thënë se sulmet do i dëmtojnë lidhjet SHBA-Rusi Rusia i ka dënuar sulmet e SHBA-së në Siri duke e quajtur këtë veprim“agresion kundër një kombi sovran. Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se […]

më shumë

Dita Botërore e Shëndetit

Prill 7, 2017

Kjo ditë shënohet në 193 vende anëtare të Organizatës Botërore të Shëndetësisë Dita Botërore e Shëndetit kujtohet në 7 Prill, e cila shënon dhe ditën e themelimit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë në 7 prill […]

më shumë

SHBA sulmon me raketa Sirinë

Prill 7, 2017

SHBA goditje kundër Assadit Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë goditur me 59 raketa “Tomahawk” objekte të qeverisë siriane si kundërpërgjigje ndaj sulmit me armë kimike në Siri që la dhjetra të vrarë dhe qindra […]

më shumë

“Serbia po rikthehet fuqishëm në skenë”

Prill 6, 2017

Sonte në kuadër të emisionit “CLICK” në RTV 21, po diskutohet për “Krimet dhe kriminelët e luftës” Analisti i përhershëm i emisionit Halil Matoshi, tha se Serbia po rikthehet fuqishëm në skenë, ndërsa Kosova në sy […]

më shumë

Gjykimi i Haradinajt shtyhet për 27 prill

Prill 6, 2017

Gjykata e Apelit në Colmar, e ka shtyrë për 27 prill vendimin  lidhur me kërkesën e Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Pas daljes nga gjykata, Haradinaj ka thënë para mediave se nuk e njeh […]

më shumë

Kadare: Jam i nderuar

Prill 6, 2017

Shkrimtari pas pak pritet që të marr çmimin ndërkombëtar “Letërsia Shqipe” Shkrimitari , Ismail Kadare, u takua me presidentitn, Hashim Thaçi, pak minuta para se t’i ndahet çmimi ndërkombëtar “Letërsia Shqipe”, shkruan rtv21.tv Edhe dhe […]

më shumë

Ahmeti: Zotohemi se do të strehojmë të gjitha familjet me nevojë

Prill 6, 2017

I pari Prishtinës ka folur rreth ndarjes së banesave nga komuna e Prishtinës për familjet të cilat kanë nevojë për strehim Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka thënë se komisioni për ndarjen e banesave ka […]

më shumë

Haradinaj skeptik për seancën e sotme

Prill 6, 2017

“Vendimi i gjykatës franceze mund të shtyhet sërish” Në një bisedë për Radion Evropa e Lirë, Ramush Haradinaj nuk shprehet shumë optimist se në seancën e sotme mund të ketë ndonjë vendim pozitiv për të. […]

më shumë

Kadare nderohet me çmimin Ndërkombëtar “Letërsia Shqipe”

Prill 6, 2017

Çmimi Ndërkombëtar “Letërsia Shqipe” do t’i shkojë shkrimtarit i cili ka qenë disa herë i nominuar për çmimin Nobel në letërsi Sot mbahet ceremonia e dhënies së Çmimit Ndërkombëtar “Letërsia Shqipe”, i cili i jepet […]

më shumë

Sot seanca ndaj Ramush Haradinajt

Prill 6, 2017

Seanca nis në ora 14:00 Në Colmar të Francës, sot mbahet seanca e radhës e Gjykatës së Apelit, për të vendosur për ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili është ndaluar më 4 janar […]

më shumë

Krasniqi: Jemi kundër asociacionit

Prill 5, 2017

Krasniqi ka thënë se asociacioni i komunave serbe është i afërm më republikën serbska të formuar në Bosnjë Jakup Krasniqi ka thënë se statusi i asociacioni të komunave ka dalë na kushtetuta e vendit dhe […]

më shumë

“Koha që partitë e pushtetit të flladiten në opozitë”

Prill 5, 2017

Krasniqi ka folur për mundësinë e koalicioneve të NISMA-s Ish- kryeparlamentari Jakup Krasniqi dhe tash anëtarë i NISMA-s për Kosovën ka folur rreth mundësisë së koalicioneve të mundshmë të partisë së NISMA-s më me partitë […]

më shumë

Krasniqi: Demarkacioni duhet të shkojë në Kuvend!

Prill 5, 2017

Jakup Krasniqi ka thënë se çështja e demarkacionit duhet të marr një epilog Anëtari i Nismas, Jakup Krasniqi në “Click” të RTV21 ka thënë se çështja e demarkacionit nuk ka shumë zgjidhje dhe se ekziston […]

më shumë

Mustafa diskuton për tregun e përbashkët të vendeve të Ballkanit Perëndimor

Prill 5, 2017

Kryeministri ka mbledhur ministrat dhe ekspertët e ekonomisë për të diskutuar rreth këtij projekti Kryeministri Isa Mustafa ka thënë se gjatë këtij takimi kanë shqyrtuar të gjitha aspektet dhe argumentet ekonomike, politike dhe integruese që […]

më shumë

Publikohen rezultatet e analizave në rastin e vdekjes së Naser Makollit

Prill 5, 2017

Sipas MSH-së rezulton se nuk janë gjetur vezë-ciste të parazitëve në feces Ministria e Shëndetësisë thotë se dje pasdite ka pranuar nga IKSHPK rezultatet e analizave mikrobiologjike në rastin e vdekjes së Naser Makollit në […]

më shumë

Vendimi ndaj Haradinajt shtyhet sërish?!

Prill 5, 2017

Dhoma hetuese e gjykatës me shumë mundësi do ta shtyjë vendimin për Haradinjan deri në një seancë tjetër dëgjimore Gjykata e Apelit në Colmar të Francës, e cila pritej të vendoste më 6 prill fatin […]

më shumë

”Liberalizimi i vizave me apo pa votimin e demarkacionit”

Prill 5, 2017

Sipas Valon Murtezajt pa marrë parasysh votimin apo jo të Demarkacionit, Kosovës duhet t’i hiqen vizat Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Valon Murtezaj kërkuar nga BE-ja që ta trajtojë Kosovën në mënyrë të […]

më shumë

Raportojnë katër ministra

Prill 5, 2017

Katër ministra sot do të raportojnë në komisionin për Stabilizim Asociim Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci, ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha dhe ministrja për Integrime Evropiane, Mimoza […]

më shumë

18 vjet nga masakra e Rezallës

Prill 5, 2017

98 shqiptarë u ekzektuan nga policia dhe ushtria serbe Sot bëhen 18 vjet nga masakra e Rezallës, ku nga ushtria dhe policia serbe u ekzekutuan 98 shqiptarë, banorë të Rezallës dhe fshatrave përreth, nga të […]

më shumë

“PDK shihet si parti me njerëz që kanë zbrit prej malit në shehër”

Prill 4, 2017

Sonte në “CLICK” të RTV 21, temë diskutimi është “Sivjet votojnë ’99shat” Analisti i përhershëm i emisionit Driton Selmanaj duke folur për inkuadrimin e gjeneratave të reja në politikë tha se PDK-ja shihet si parti e […]

më shumë

“Të rinjtë i votojnë partitë që ua sigurojnë një vend pune”

Prill 4, 2017

Sonte në kuadër të emisionit debatues “CLICK” në RTV 21, temë diskutimi është “Sivjet votojnë ’99shat” Analisti Imer Mushkolaj tha se të rinjtë idenë e kanë që t’i votojnë partitë ekzistuese në mënyrë që pasi […]

më shumë

Si vdiq Naser Makolli?

Prill 4, 2017

Trupi i viktimës dërgua në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion I burgosuri, Naser Makolli mbërriti në Shërbimin e Emergjencës në Lipjan pa shenja jete, pohojnë në këtë institucion shëndetësor. Trupi i pajetë i Naser Makollit […]

më shumë

Thaçi optimist se koalicioni i ka numrat (Përmbledhje RTV 21)

Prill 4, 2017

Demarkacioni jashtë agjendës edhe në seancën e javës së ardhshme Ende vazhdon të mos dihet data e saktë se kur do të riprocedohet në Kuvend marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi. Kryesia vendosi që […]

më shumë

Thaçi i gatshëm ta udhëheq dialogun me Serbinë nëse BE e kërkon

Prill 4, 2017

Thaçi: Pajtohemi me SHBA-të dhe NATO-n që ushtria të formohet përmes ndryshimeve kushtetuese Presidenti Hashim Thaçi edhe një herë deklaroi se formimi i ushtrisë së Kosovës është domosdoshmëri për vendin, sepse sipas tij, Kosovës nuk […]

më shumë

Të bëhen vizita në 5 vendet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

Prill 4, 2017

Zahir Tanin do të merr pjesë në Komisionin për Punë të Jashtme Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme, Elmi Reçica bëri të ditur se të mërkurën e 12 prillit, në një takim të mbyllur […]

më shumë

Mustafa kërkon përkrahjen e Mbretërisë së Bashkuar

Prill 4, 2017

Kryeministri Mustafa, priti në takim shefin ekzekutiv të Këshillit Britanik, Sir Ciaran Devane ​Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, priti të martën në takim shefin ekzekutiv të Këshillit Britanik, Sir Ciaran Devane, me ç’rast ka kërkuar përkrahjen […]

më shumë

A i ka votat koalicioni për demarkacion?

Prill 4, 2017

Beqiri ka thënë se ka deputetë në koalicion që janë kundër marrëveshjes së demarkacionit Ismet Beqiri nga LDK tha se nuk mund të dijë se kur do të procedohet demarkacioni në Kuvend dhe se duhet […]

më shumë

Shtyhet seanca e Kuvendit

Prill 4, 2017

Seanca e paraparë për këtë javë është shtyer për javen tjetër e tërë kjo për shkak të seancës ndaj Haradinajt e cila mbahet me 6 prill Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, tha se për […]

më shumë

Çështja e vizave varet nga demarkacioni

Prill 4, 2017

Ahmetaj ka thënë se duhet të përmbyllet çështja e demarkacionit për liberalizimin e vizave “Çështja e demarkacionit mbetet kriteri i vetëm që duhet kalojë në mënyrë që ta shtyjmë përpara procesin e liberalizimit të vizave […]

më shumë

Boshnjakët ndihen të diskriminuar

Prill 4, 2017

Ministrja Tahiri premton se kërkesat e tyre do t’ia përcjellë Qeverisë së Kosovës Ministrja për Dialog, Edita Tahiri priti në takim një delegacion nga komuniteti boshnjak të udhëhequr nga deputeti i Kuvendit të Kosovës, Çerim Bajrami. […]

më shumë

Shënohet Dita Ndërkombëtare e Deminimit

Prill 4, 2017

Operacioni do të zgjasë një orë Sot më 4 prill për shënim të Ditës Ndërkombëtare të Deminimit është planifikuar nga Kompania e Deminimit të FSK-së, një aksion i përbashkët për shkatërrimin e mjeteve eksplozive. KFOR-i […]

më shumë

Takim pa marrëveshje

Prill 4, 2017

Sipas opozitës nuk u arrit asnjë marrëveshje Takimi i mbajtur mbrëmë vonë ndërmjet partive politike të pozitës dhe opozitës, pas disa orësh debate larg mediave, ka përfunduar pa marrëveshje. Në këtë takim është diskutuar për […]

më shumë

Memorandum kundër radikalizimit

Prill 4, 2017

Ky memorandum ka për qëllim angazhimin e komunitetit Komuna e Gjilanit në bashkëpunim me Programin e Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP), Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe Ambasadën Italiane, sot do të nënshkruajnë Memorandumin […]

më shumë

Përfundon takimi mes pozitës dhe opozitës

Prill 3, 2017

Takimi i mbajtur në orët e vona të ditës së sotme, mes partive politike të pozitës dhe opozitës, pas disa orësh debate larg mediave, ka përfunduar pa marrëveshje Kp raporton se në takim është diskutuar […]

më shumë

Vdes një i paraburgosur në Burgun e Lipjanit

Prill 3, 2017

Ka vekur sot i paraburgosuri N.M., i akuzuar për veprën penale “vrasje e rëndë në ndihmë” Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar sot, se i paraburgosuri N.M., i akuzuar për veprën penale “vrasje e rëndë në ndihmë”, […]

më shumë

10 të vrarë nga shpërthimi në metro

Prill 3, 2017

Në një metro në Rusi ka ndodhur një shpërthim  Të paktën 10 persona janë vrarë dhe 50 të tjerë janë lënduar nga një eksplodim poshtë statcionit në nëntokë, në Petersburg, raportojnë mediat ruse. Rreth 17 […]

më shumë

“Politika nuk po e bënë punën e vetë”

Prill 3, 2017

Veseli i mbledh ekspertët e ekonomisë, flasin për krijimin e vendeve të reja të punës Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, në turin e ri me me ekspertë të ekonomisë iu tha atyre që të japin […]

më shumë

Transformimi i FSK-së në ushtri

Prill 3, 2017

Fungo: NATO mund ta rishikojë nivelin e angazhimit  Komandanti i KFOR-it, Giovanni Fungo, ka deklaruar se situata e sigurisë në Kosovë është stabile pavarësisht disa tensioneve. Duke folur për iniciativën e presidentit Hashim Thaçi për […]

më shumë

Informata online për menaxhimin e financave të Qeverisë

Prill 3, 2017

Nga sot jepet mundësia e qasjes online të informatave të detajuara mbi pagesat fiskale të Qeverisë Ministri i Financave, Avdullah Hoti ka prezantuar transaprencen fiskale, e cila prej sot jep mundësinë e qasjes online të […]

më shumë

“Të gjithë po bëjnë fushatë përveç meje”

Prill 3, 2017

Haradinaj: Mbajtja në Francë, persekutim politik Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj thotë se është “persekutim politik” urdhër arresti i lëshuar nga Serbia mbi bazën e të cilit është duke u mbajtur në Francë që nga […]

më shumë

Thyerje e dyerve në QKUK!

Prill 3, 2017

Policia po heton rastin  Zyra për media e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, njofton se drejtoria e përgjithshme e SHSKUK, në mëngjesin e sotëm, ka pranuar një informatë se në një pjesë të zyrave ku […]

më shumë

“Qeveria nuk lejon të informohet opinioni”

Prill 3, 2017

Deputetja Kadaj – Bujupi ka reaguar ndaj mos prezencës së gazetarëve Mbledhja e Komisionit parlamentar për Stabilizim Asociim, ku po raporton ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, po mbahet pa praninë e mediave. Kjo […]

më shumë

10 vjet nga shqyrtimi i planit të Ahtisarit

Prill 3, 2017

Fillon shqyrtimi i planit të Ahtisaarit në Këshillin e Sigurimit të OKB-së Pas dyerve të mbyllura më 3 prill 2007, ishte dëgjuar i dërguari special për Kosovën, Marti Ahtisari duke shpalosur planin që pritet t’i […]

më shumë

Mustafa: Gjakova meriton shumë më shumë

Prill 2, 2017

Mustafa përmendi edhe Aeroportin e Gjakovës, ku tha se duhet ta shndërrojmë në një aset që do të mburret e tërë Kosova Kryeministri i Kosovës, njëherit kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka […]

më shumë

Përkujtohen të rënët në Hoçë të Vogël

Prill 2, 2017

Shënohet 18 vjetori i vrasjes së dëshmorëve dhe martirëve në fshatin Hoçë të Vogël Dëshmorët dhe martirët me sakrificën e tyre i dhanë krenarinë atdheut dhe të gjithë popullit, me gjakun e tyre vulosën besnikërinë […]

më shumë

Avokatit të Popullit i del problem me rregulloren e Kuvendit

Prill 2, 2017

Jashari kërkon të ndryshohet rregullorja e brendshme e Kuvendit Ankesat më të mëdha te Avokati i Popullit kanë të bëjnë me sistemin gjyqësor dhe administratën. Avokati gjatë vitit 2016, ka rritur numrin e rekomandimeve për […]

më shumë

Qeveria e përkushtuar për Aeroportin e Gjakovës

Prill 2, 2017

Kryeministri Mustafa e vlerësoi si një ndër asetet më të rëndësishme Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka vizituar sot Aeroportin e Gjakovës. Pas takimit me drejtuesit dhe vizitës së aseteve e pajisjeve ekzistuese, kryeministri Mustafa […]

më shumë

Nxënësit në Pejë të bashkuar për autizëm

Prill 2, 2017

Specialistët apelojnë për përkrahje ndaj fëmijëve autistë dhe integrimin e tyre shoqëror Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Autizmit, nxënësit e shkollës mesme të ulët “Lidhja e Prizrenit”, në Pejë për të pesën vit me […]

më shumë

PDK e LDK s’dërguan propozime

Prill 2, 2017

Dy partitë thonë se nuk ka pasur punë intensive Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka paralajmëruar se shumë shpejt do t’i dërgojë në Kuvend propozimet e partive politike për reformën zgjedhore që ka iniciuar kohë […]

më shumë

Bajrami në SHBA, nënshkruan katër marrëveshje

Prill 2, 2017

Ministri Bajrami udhëtoi për një vizitë zyrtare në ShBA Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë Arsim Bajrami së bashku me rektorin e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” Marjan Dema, ka udhëtuar për një vizitë zyrtare […]

më shumë

Hoça e Vogël përkujton dëshmorët dhe martirët

Prill 2, 2017

18 vjet nga vrasja e 43 personave Sot shënohet 18-vjetori i rënies së nëntë dëshmorëve dhe 34 martirëve gjatë luftës çlirimtare të viteve 1998/99, në fsahtin Hoçë e Vogël. Me këtë rast nga ora 10:00, […]

më shumë

Zgjedhje edhe në Kosovë!

Prill 2, 2017

Të drejtë vote në Kosovë kanë mbi 105 mijë serbë Nga ora 7 deri në ora 20:00 në Serbi qytetarët do të kenë mundësi ta zgjedhin presidentin e ri. Zgjedhjet e Serbisë sot do të […]

më shumë

“Kosova në hartat e organizatave globale”

Prill 1, 2017

U mbajt konferenca  rastin e anëtarësimit të Republikës së Kosovës në Organizatën Botërore të Doganave Anëtarësimi i Kosovës në Organizatën Botërore të Doganave i mundëson Doganës së Kosovës që të ketë qasje në informata dhe të […]

më shumë

Mustafa ka folur rreth zgjedhjeve serbe

Prill 1, 2017

Mustafa: Pengesat për demarkacionin s’mund të vazhdojnë Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se demarkacioni është i drejtë dhe duhet të ratifikohet. Kurse, nëse ky votim do të shtyhet, përgjegjësinë për mos liberalizimin e vizave […]

më shumë

AAK tregojnë me kënd janë në koalicion

Prill 1, 2017

Haradinaj: AAK është në koalicion me rininë e Kosovës Përfaqësues nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës mbajtën sot në Prishtinë një tubim me rininë e kësaj partie, ku u tha se zgjedhjet nuk […]

më shumë

Hapet Forumi për promovimin e produkteve

Prill 1, 2017

Ky forum hapet për promovimin dhe prodhimin e produkteve në trojet shqiptare Me iniciativën e Klubit të Prodhuesve të Kosovës, Bashkimit të Prodhuesve Shqiptar dhe Odës Ekonomike Veri Perëndimore të Maqedonisë, po mbahet Forumi për […]

më shumë

Mitrovicasit JO zgjedhjeve serbe në Kosovë

Prill 1, 2017

Mitrovicasit janë kundër mbajtjes së zgjedhjeve serbe në Kosovë Qeveria e Kosovës tashmë ka lejuar që zgjedhjet presidenciale serbe të mbahen edhe në Kosovë, derisa analistë dhe qytetarë të Mitrovicës shprehen kundër mbajtjes së këtyre […]

më shumë

Pensionistëve po u cenohet dinjiteti!

Prill 1, 2017

Pensionistët detyrohen të dëshmojnë se janë gjallë Shfrytëzuesit e pensionit bazik të moshës dhe shfrytëzuesit e pensioneve të parakohshme duhet të paraqiten në zyret e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, një herë në gjashtë […]

më shumë

Ndërpritet seanca e Kuvendit

Mars 31, 2017

Në mungesë kuorumi është ndërprerë seanca e Kuvendit të Kosovës Kuvendi i Kosovës, si shpeshherë, as sot nuk ka mundur ta përfundoi seancën plenare ashtu siç duhet. Seanca është ndërprerë në mungesë kuorumi. Mbylljen e […]

më shumë

Lista Serbe nuk bisedon për formimin e ushtrisë

Mars 31, 2017

Nenad Rashiq tha se nuk është interes i tyre që të bisedohet për ndryshime kushtetuese Lista Serbe nuk do të pranojë që të bisedojë me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçin rreth ndryshimeve kushtetuese përmes së […]

më shumë

Hetohen 45 raste për korrupsion

Mars 31, 2017

18 zyrtarë nuk kanë deklaruar pasurinë dhe ndaj tyre janë ngritur kallëzime penale Agjencia kundër Korrupsion ka dorëzuar në prokurori 28 raste me kallëzime penale ndaj 44 personave që dyshohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare, […]

më shumë

Mobilizimi që ndodhi para 18 vjetëve

Mars 31, 2017

UÇK ishte mobilizuar me 31 mars të vitit 1999 Ushtria Çlirimtare e Kosovës, pikërisht më 31 mars 1999, pati vendosur për një mobilizim të përgjithshëm për përballimin e ofensivës serbe dhe çlirimin përfundimtar të Kosovës. […]

më shumë

Nis seanca e Kuvendit

Mars 31, 2017

Pritet të shqyrtohen disa projektligje Seanca e cila u ndërpre dje ku mbetën edhe disa projektligje pa u shqyrtuar në Kuvend do të vazhdojë sot. Pas përfundimit të pikave të seancës së djeshme, Kuvendi do […]

më shumë

Vazhdon seanca plenare e Kuvendit të Kosovës

Mars 31, 2017

Seanca e cila u ndërpre dje do të vazhdoj sot ​Kuvendi i Kosovës vazhdon sot në ora 10:00 seancën plenare, e cila është ndërpre dje, ndërsa pas përfundimit të rendit të ditës të mbetur nga […]

më shumë

Cila është e vërteta e jahtit dhe Shpend Ahmetit?

Mars 30, 2017

Në emisionin debatues “CLICK” të RTV21, temë diskutimi ishin “Opsionet e Vetëvendosjes” Dardan Molliqaj nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, e komentoi temën e shumëpërfolur rreth jahtit në të cilin u pa kryetari i komunës së […]

më shumë

Molliqaj: Zgjedhjet opsioni më i mirë për vendin

Mars 30, 2017

Sonte në emisionin debatues “CLICK” të RTV21, po diskutohet për “Opsionet e Vetëvendosjes” Dardan Molliqaj nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, vlerësoi se opsioni më i mirë për vendin janë zgjedhjet. “Sa i përket aspektit elektoral […]

më shumë

Thaçi: Do t’i bind serbët për ushtrinë

Mars 30, 2017

Presidenti Thaçi ka deklaruar se janë gati të nisim ndryshimet kushtetuese për ushtrinë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha për REL se ‘pajtohet me zyrtarët e lartë amerikanë për krijimin e Forcës së Armatosur të […]

më shumë

Mustafa: Po përkrahet rruga integruese e Kosovës

Mars 30, 2017

Kryeministri i vendit po merr pjesë në Kongresit të EPP-së në Maltë Isa Mustafa ka thënë se në këtë kongres është takuar me personalitete të rëndësishme, të cilët konfirmuan përkrahjen e tyre të plotë për […]

më shumë

Miratohet deklarata e Kuvendit

Mars 30, 2017

Me anë të kësaj deklarate Kosova njeh vetën si shtet Me anë të kësaj deklarate ratifikimi i marrëveshjeve ndërkombëtare Kosovës i referohet vetëm me emrin kushtetues Republika e Kosovës dhe kjo deklaratë është hartuar nga […]

më shumë

Kosova duhet ta njoh vetvetën?

Mars 30, 2017

Osmani ka thënë se duhet rregulluar probelemi i fusnotës Vjosa Osmani nga LDK ka kërkuar nga Parlamenti i Kosovës që të formoj një deklaratë ku me atë deklaratë Kosova do ta njifte vetvetën e tërë […]

më shumë

Tërhiqet nga rendi i ditës një projektligj

Mars 30, 2017

Ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës Në vazhdimin e seancës së Kuvendit u tërhoq nga rendi i ditës projektligji për arsimin e lartë, shkruan rtv21.tv Pozita votoi pro tërheqjes së ketij projektligji, ndërsa opozita […]

më shumë

Konfiskohen mbi 66 kg drogë, një i arrestuar

Mars 29, 2017

Policia e Kosovës në dy raste të ndara konfiskoi mbi 66 kg substanca të dyshuara narkotike dhe arrestoi një person Dje rreth orës 16:30, Policia e Kosovës, respektivisht, Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë, […]

më shumë

Thaçi: Ky është bllokim i rrugëve të Kosovës në botë

Mars 29, 2017

Thaçi tha se nga logjika e bllokimit të rrugëve më së shumti përfitojnë ata që nuk ia duan të mirën shtetit tonë Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se bllokimi i rrugëve brenda në Kosovë […]

më shumë

Protestohet në rrugën Gjilan- Prishtinë

Mars 29, 2017

Sot është bllokuar rruga Gjilan- Prishtinë te udhëkryqi i Novobërdës Rruga Gjilan- Prishtinë, te udhëkryqi i Novobërdës është bllokuar nga një grup i veteranëve të UCK-së. Ata janë mbledhur për të kundërshtuar vizitën e kryeministrit serb, […]

më shumë

Zvicerani që jeton në Kosovë

Maj 7, 2017

Zvicerani la gjithçka për të jetuar në Kosovë Emisioni “Fol Shqip Show”  i cili zakonisht realizohet në Zvicër kësaj radhe ka qenë më ndryshe, një intervistë është realizuar në qytetin  e bukur të Gjilanit me një zviceran […]

më shumë

Vdiq prof.dr.Ahmet Brovina

Prill 30, 2017

Sot ne moshen 67 vjecare nderroi jete  Prof.Dr.Ahmet Brovina. Brovina ishte profesor – doktor i lendes interne. Ligjeroi per shume vjet ne Fakultetin e Mjekesise ne Universitetin e Prishtines dhe ate te Gjakoves.Ishte edhe drejtor […]

më shumë

Xhirohet episodi i fundit i serialit “Kara Sevda”

Maj 8, 2017

Xhirimet e serialit kanë përfunduar, shumë shpejt pritet të përfundojë edhe seriali Seriali i famshëm “Kara Sevda” i cili shfaqet në RTV 21 është njëri ndër serialet më të ndjekur të të gjitha kohërave. Dramë, romancë e […]

më shumë

Web-faqja e KQZ-së sërish jashtë funksionit

Qershor 12, 2017

Në orën 02:00 u bë përditësimi i fundit i rezultateve preliminare Web-faqja zyrtare e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), ka dalë sërish nga funksioni. Në KQZ mbrëmë e kanë arsyetuar se serveri i web-faqes së […]

më shumë

S’jam e vetmja në botë që të habiten!

Prill 20, 2017

“Ndihu krenar për atë që je dhe mos e shiko veten në sytë e të tjerëve” ky është mesazhi i studentes  Ardonita Sabedinut nga Gjilani e cila studion Dizajn Mode Ardonita është e pasionuar pas […]

më shumë

Dembele nuk largohet nga Dortmundi

8 orë më herët
më shumë
më shumë

Fun

Youtube me 1.5 miliardë përdorues të regjistruar

4 orë më herët
më shumë